Android Format Atma

Android Format Atma işelemlerini sizler için adım adım yazdık. Dünyada en çok kullanılan telefon işletim sistemi olan Android Format Atma ‘nın size yollarını yazacağız.

Android Format Atma
Android Format Atma

Birçok telefonun tercih ettiği adroid işletim sistemine format atmanın yararlarını aşağıda sizlerle paylaştık. Sizlerde bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

samsung galaxy format atma işlemi için

windows 7 format atma işlemi için

Android Format atmanın yararları

:
1.Bulaşan Virüsler : Telefonunuza format atarak bulaşan virüslerden kurtulabilirsiniz.
2.Hızlandırmak : Telefonunuza format atarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.
3.Isınma : Akıllı telefonunuzdaki aşırı ısınmalar. Bu faktör de çok önemli. Eğer cep telefonunuzun CPU’sunu zorlayan bir uygulama varsa kaldırmanızı öneririz eğer uygulama kaynaklı değilse yine format atmalısınız.
4.Cep telefonunuzda kaynaklanan aşırı kasmalar olabilir. Bunun çözümü sistemi zorlayan bazı uygulamalar olabilir. Eğer uygulamalardan kaynaklanmıyor ise cep telefonunuza format atmalısınız.
5.Yer : Cep telefonunuza format atarak eski saklanmış , sizin silipte arkasında artık bırakılan dosyaları siler.

[reklam1]

Android Format Atma

Android Format Atmanın en kolay ve basit yolunu sizler için derledik. Sizde aşagıdaki bilgileri okuyarak sırasıyla yaparsanız hiçbir sorun yaşamadan Android telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

1.adım: Son olarak da sıfırlama seçeneklerini ayarlayarak cihazınızı sıfırlamaya başlayabiliyorsunuz. Ancak belirtelim bu işlem farklı Android sürümlerinde farklılık gösterebilir. Bazılarında da şu yolu izlemelisiniz; Menü-Ayarlar-Gizlilik-Fabrika Ayarlarına Dön.

android format atma
android format atma

2.adım : Android telefonumuzun ilk olarak “Ayarlar” bölümüne giriyoruz.

android format atma
android format atma

3:adım :Daha sonra buradaki “Yedekleme ve Sıfırlama”ya geliyoruz.

android telefon sıfırlama
android telefon sıfırlama

4.adım : Son olarak da sıfırlama seçeneklerini ayarlayarak cihazınızı sıfırlamaya başlayabiliyorsunuz. Ancak belirtelim bu işlem farklı Android sürümlerinde farklılık gösterebilir. Bazılarında da şu yolu izlemelisiniz; Menü-Ayarlar-Gizlilik-Fabrika Ayarlarına Dön.

android sıfırlama
android sıfırlama

İşlem bu kadar bundan sonra telefonunuz yeniden başlayacak ve fabrikadan çıkmış gibi olacak. Sizlerde bizlere bir teşekkür ederseniz eğer seviniriz.

Not: Herhangi aksi bir durumda hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.Umarız herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 

android format atmak

android telefona format atma

anroid format atma resimli

android format

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize