APPLE İPHONE XS FORMAT ATMA, FABRİKA AYARLARI, SIFIRLAMA

Apple iPhone XS cihazınız yavaşlamaya, kasmaya ve donmaya başladıysa, sık sık sistem ve uygulama hataları ile karşılaşıyorsanız, cihazınıza virüs bulaştıysa veya tüm verilerinizi en kolay yoldan silmek istiyorsanız Apple iPhone XS format atma ve sıfırlama işlemi gerçekleştirerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.
 Anlatılan işlemlere başlamadan önce cihazınızın şarj yüzdesinin en az %50 olmasına dikkat edin, işlemin yarıda kesilmesi halinde iOS sisteminde telafisi mümkün olmayan zararlar meydana gelebilir.

1.SEÇENEK: AYARLAR MENÜSÜNÜ KULLANARAK VARSAYILAN FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNMEK

Cihaz içeriğine erişebildiğiniz durumlarda, cihazınızın kasma ve donmasından şikayetçiyseniz, cihazınızda yavaşlamalar mevcutsa veya virüs bulaştı ise ayarlar menüsünü kullanarak Apple iPhone XS sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Apple üretimi iOS işletim sistemine sahip cihazlarda; Tüm Ayarları SıfırlaTüm İçerikleri ve Ayarları SilAğ Ayarlarını SıfırlaKlavye Sözlüğünü SıfırlaAna Ekran Yerleşimini Sıfırla ve Konum ve Gizliliği Sıfırla olarak 6 sıfırlama seçeneği mevcuttur.


Aşağıdaki adımları uygulayarak Apple iPhone XS fabrika ayarlarına dönme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Cep telefonunuzun şarj yüzdesinin en az %50 olduğundan emin olun.
  2. Yedekleme ve Geri Yükleme işlemi için size uygun olan yöntem ile (iCloud, iTunes) verilerinizi yedekleyin.
  3. Cihazda bulunan iCloud hesabınızdan çıkış yaptığınızdan ve şifrenizi bildiğinizden kesinlikle emin olun. Aksi halde cihazınızı bir daha kullanamayabilirsiniz.
  4. Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın.
  5. Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu takip ederek sıfırlama menüsüne ulaşın.
  6. Ekranda yer alan seçeneklerden size uygun olanı seçin.
  7. Ekran kilidi şifrenizi girerek sıfırlama işlemini onaylayın.
  8. Apple iPhone XS format atma işlemi bittiğinde cihazınız yeniden başlayacaktır.

Tüm Ayarları Sıfırla

Tüm Ayarları Sıfırla seçeneği kendinize ait kişiselleştirdiğiniz tüm ayarları cep telefonunuzdan silerek başlangıç ayarlarına geri döndürür. Bu seçenek ile ayarları sıfırlama işlemi gerçekleştirdiğinizde kişisel bilgileriniz, kişi rehberiniz, notlarınız, fotoğraflarınız veya diğer bilgileriniz silinmez.

Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil

Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneği cep telefonunuzdan tüm kişisel verilerinizi, kişisel ayarlarınızı, rehberinizi, notlarınızı, fotoğraflarınızı ve diğer bilgilerinizi silerek cihazınızı orijinal fabrika ayarlarına geri döndürür.

Ağ Ayarlarını Sıfırla

Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği cep telefonunuzda kayıtlı olan tüm ağ ayarlarını fabrika ayarlarına geri döndürür.

Klavye Sözlüğünü Sıfırla

Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçeneği cihazınızda kişiselleştirdiğiniz klavye sözlüğünü sıfırlayarak fabrika ayarlarına geri döndürür.

Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla

Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla seçeneği kişiselleştirdiğiniz ana ekran görünümünü sıfırlayarak fabrika ayarlarına geri döndürür.

Konum ve Gizliliği Sıfırla

Konum ve Gizliliği Sıfırla seçeneği cihazınızda kayıtlı tüm konum ve gizlilik bilgilerini fabrika ayarlarına geri döndürür.

2.SEÇENEK: KURTARMA MODUNU KULLANARAK SIFIRLAMA / iTUNES YAZILIM YÜKLEME

Eğer Apple iPhone XS cihazınızın ayarlar menüsününe erişemiyorsanız kurtarma modunu kullanarak Apple iPhone XS format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurtarma modu genellikle cihaz içeriğine erişemediğiniz, çeşitli uyarılar ve hata kodları aldığınız durumlarda, cihazınız açılış logosunda kalıyorsa veya kendi kendine yeniden başlatma işlemi yapıyorsa kullanılır. Apple iPhone XS iTunes üzerinden yazılım yükleme işlemine başlamadan önce Apple Kimliği ve Parolanızı bildiğinizden emin olun. Yazılım yükleme işleminden sonraki ilk kurulum aşamasında cihaz aktivasyonu için bu bilgilere ihtiyacınız vardır. Eğer Apple kimliği veya Parolanızı unuttuysanız Apple Müşteri Hizmetleri‘ni arayarak destek alabilirsiniz.Aşağıdaki adımları uygulayıp kurtarma modu ile Apple iPhone XS yazılım yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 Apple iPhone XS sıfırlama işlemi sırasında cihazınız herhangi bir adımda yanıt vermeyi durdurursa işlemlere yeniden başlamayı deneyin. Eğer hala cihazdan yanıt alamıyorsanız bir teknik servise başvurun.

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize