Casper Via S20 Format Nasıl Atılır ?

Casper Via S20 model tabletinizde yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız tabletinizi ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak tabletinize format atabilirsiniz. Casper Via S20 Format nasıl yapılır bunu paylaşacağız.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce tabletinizde bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve varsa kişisel rehberinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tabletinizdekitüm veriler silinecektir. Tabletinizin şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Tabletinizin şarjı en yuzde 50 üzerinde olmalıdır.

Android işletim sistemi üzerinde format atma, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

-İlk olarak menü kısmından Ayarlar’a tıklayınız.

-Yedekle ve Sıfırla‘ya basınız.

-Fabrika verilerine sıfırla‘ya basınız.

-Tableti sıfırla‘ya basınız.

-Her şeyi sil‘e basınız.

-Son olarak formatlama işlemini onaylamak için Tamam‘a basınız.

-Tablet fabrika ayarlarına geri dönüş yaparken bekleyiniz.

-Tableti yapılandırmak ve kullanıma hazır hale getirmek için tablet ekranındaki açıklamaları uygulayınız.

Tabletinizin yeniden kurulum  işlemi bu kadardır. Hard Reset işlemi için aşağıda yazılanları uygulayabilirsiniz.

Casper Via S20 Hard Reset Nasıl Atılır ?

Casper Via S20 model tabletinize Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tuşları kullanarak tablete Hard Reset atma işlemi genelde ana ekran şifresi unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran çalışmıyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra tabletinizdeki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız.

-İlk olarak tabletinizi Tablet Güç (Power) tuşuna basılı tutarak kapatınız.

-Casper Via S20 kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) tuşuna basılı tutarken Tablet Güç (Power) tuşuna da basılı tutarak tabletinizi açınız.

-Recovery ekranı gelene kadar tuşları basılı tutmaya devam ediniz.  (Casper Via Logosu geldiğinde tuşları bırakmayınız.)

-Recovery ekranı geldiğinde Ses Kısma (-) tuşu ile Recovery üzerine gelip Tablet Güç (Power) tuşuna basınız.

-Karşımıza gelen ekranda Ses Kısma (-) tuşu seçim yaparak wipe data/factory reset‘i seçip Tablet Güç (Power) tuşuna basınız.

-Açılan ekranda Ses Kısma(-) ile alta gelip yes–delete all user data işaretli iken Tablet Güç (Power) tuşuna basarak formatlama işlemine başlatabilirsiniz.

-İşlem bitene kadar bekleyiniz. (Tablet hızınıza göre süre değişkenlik gösterebilir)

-Son olarak Reboot System Now‘ı seçili olarak gelecektir. Tablet Güç (Power) tuşuna bastıktan sonra tabletiniz yeniden başlayacaktır.

-Tebrikler. Bu işlemlerden sonra tabletiniz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde tabletinizi ilk kez kuruyormuş gibi kurulum yapabilirsiniz

Casper Via S20 Yeniden Kurulum

Casper Via S20 Hard Reset

Casper Via S20 Fabrika Ayarları

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize