HUAWEI MatePad Pro format atma

Huawei Mate 20 Pro cihazı nasıl sıfırlanır? Huawei Mate 20 Pro’deki tüm veriler nasıl silinir? Huawei Mate 20 Pro’de varsayılan ayarlar nasıl geri getirilir? Aşağıda sizlere tüm Huawei Mate 20 Pro telefonlarında kullanabileceğiniz Huawei Mate 20 Pro sıfırlama / format atma yöntemi gösterilecektir. Donanım tuşları ve Android işletim sistemi üzerinde ayarlar yardımıyla nasıl sıfırlama yapılacağı anlatılmıştır. Sıfırlama veya format atma işlemini telefonunuz yavaşladığınızda yapmanız önemlidir; bunu yaptığınızda cihazınız daha hızlı çalışacaktır. Ayrıca yedek almayı da unutmayın.

Mate serisinin yeni yüzü olan Huawei Mate 20 Pro cep telefonunuzu ücretsiz bir şekilde fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ya da format atma işlemini yapabilirsiniz. Format atma ya da fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonucunda telefonunuzda bulunan tüm verilerin silineceğini tekrar hatırlatmakta fayda var.

 • 1 Mate 20 Pro Format Atma
  • 1.1 Huawei Mate 20 Pro Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Mate 20 Pro Format Atma

Format atma işlemine başlamadan önce cihazınızda bulunan Google adresinizi kaldırmayı unutmayın her ihtimale karşı veya şifrenizi bir yere not edin. Sonrasında aşağıdakileri sırasıyla yapınız;

 1. Huawei Mate 20 Pro cihazınızı kapatmak için güç düğmesine basılı tutun. Telefon kapandıktan sonra format işlemlerine başlayabiliriz.
 2. Ses açma + Güç düğmelerine aynı anda basın ve birkaç saniye basılı tutun.
 3. Karşınıza “Recovery Mode” ekranı gelecektir. Bu aşamada tuşları bırakabilirsiniz. Kurtarma modu ekranında dokunmatik tuşlar çalışmaz, aşağı yukarı Ses tuşları ile gezebilirsiniz. Onaylama tuşu ise bu kısımda Güç (Power Button) dur.
 1. Wipe Data / Factory Reset seçeneğine gelin ve Güç tuşuna basın. Açılan ekranda No / Yes seçeneklerinden Yes seçeneğinin üzerine gelin ve Güç tuşuna basın. Google Doğrulama bilgisini gördüğünüzde, “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçerek işlemi onaylayın
 2. Güç tuşu ile tekrar onayladıktan sonra bir süre bekleyin. Format işlemi başlayacaktır.
 3. Format tamamlandıktan sonra Back seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basarak menüye dönün.
 4. Recovery mode ekranında bulunan “reboot system” seçeneğine bastığınızda, cihazınız yeniden başlayacaktır. Bu işlem sırasında telefonun açılışı biraz uzun sürebilir. (Eğer Power off seçeneğini seçerseniz telefon kapanır ama bir daha ki açılışta yine recovery mode açılabilir, dikkat edin.)

Huawei Mate 20 Pro Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Cihazınız açık bir şekilde elinizdeyse menüde bulunan fabrika ayarlarına sıfırlayın seçeneği ile cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için sırasıyla;

 1. Telefonunuzun Ayarlar (settings) seçeneğine giriş yapın.
 2. Menüde bulunan Sistem > Sıfırla (System > Reset) sıralamasını takip edin.
 3. Açılan kısımda bulunan “Fabrika ayarlarına dön” veya “Fabrika ayarlarına sıfırla” (ya da reset all settings) seçeneklerinden size uygun olanı seçin ve cihazının ekranda altta bulunan onay tuşu yönlendirmelerini takip edin. Sıfırlama işlemi sonrası telefonunuz baştan başlayacak ve tüm verileriniz silinecektir.

Burada yaptığım tüm işlemleri ayrıca video olarak aşağıdan da izleyebilirsiniz.

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize