iPhone 6 Plus Format Atma Reset Sıfırlama

iphone 6 plus format atma

En basit En Kolay Apple iphone 6 Plus format atma nasıl için yapacağınız tek şey sayfamızda ki videoyu izlemek. Eğer videoyu izleyemiyorsanız içeride iPhone 6 Plus Format Atma resimli anlatımı mevcuttur. iphone 6 plus daha büyük ekran demek.

iPhone 6 Plus Format Atma Videolu anlatım

iphone 6 Plus format nasıl atılır?

 1. Format atmadan önce iphone 6 Plus şarjınızın yüzde en aşagı %50 civari olmalıdır.
 2. iPhone 6 Plus Sıfırlama işlemi yarıda kaldığı vakit telefonunuzda ciddi sorunlara yol açabilir.
 3. iPhone 6 Plus format atma öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.
 4. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler.

Neden Apple iphone 6 Plus nasıl  format atılır?

 • iPhone 6 Plus  Telefonunuz yavaşladığında
 • iPhone 6 Plus Telefonunuza virüs girdiğinde
 • iPhone 6 Plus Telefonunuzda donmalar meydana geldiğinde
 • veya depolama alanınızı boşaltmak içinde olsa iphone 6 Plus format atma işlemini uygulayabilirsiniz.
 • Başka nedenlerden de iphone 6 Plus sıfırlama yapıldığını bizlere öğretmek için iphone 6 Plus yorumlarının bırakabilirsiniz.

Şimdi gelelim menü içinden format atma şekline.Aşağidığa vereceğimiz yolları takip ederek sorunsuz bir sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

iphone 6 Plus sfırlama yöntemleri

 1. Apple Telefonun Tüm içeriği ve ayarları silme: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun. iPhone 6 Plus sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.
 2. Apple iPhone 6 Plus Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve iphone 6 Plus Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun.
  Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir.Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır. Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için, Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.
 3. Apple iPhone 6 Plus Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.
 4. Apple iPhone 6 Plus Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.
 5. Apple iPhone 6 Plus Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.
 6. iTunes ile iphone 6 Plus ‘ya format atma işlemi için bilgisayar yardımı almamız gerekiyor.Bunun için ilk olarak Bilgisayarımızda iTunes olması gerekir.
 • iTunes indirmek için tıklayın.
 • iTunes  programını kurun ve kurulumu tamamladıktan sonra açın.
 • iPhone 6 Plus bilgisayara bağlayın ve Home (Ana ekranda ki yuvarlak tuş) basın. Ana ekranınıza belirecek.

iphone 6 Plus Format Atma resimli anlatım

 • iphone 6 Plus format atma itunes bağlantı
  iphone 6 Plus format atma itunes bağlantı

   

 • iTunes  iPhone 6 Plus telefonunuzu tanımladıktan sonra Recovery Mode (Geri Yükle) açılacaktır.Örnek alt resim:
 • [reklam1]
 • iphone 6 Plus format atma
  iphone 6 Plus format atma
 • İşlemi başlattıktan sonra iPhone 6 Plus format atma işlemi başlayacaktır.
 • Dikkat: İşlem süresince bağlantıyı koparmayın.

 iPhone 6 format atma sıfırlama reset işlemleri için linke tıkayın.

iPhone 6 Plus Fabrika Ayarları

iPhone 6 Plus Hard Reset

iPhone 6 Plus Sıfırlama

iphone 6 Plus formatlama

işlemi burada son bulmaktadır. Umarız sizlere bir nebzede olsa yardımcı olabilmişizdir. Yepyeni bir iphone ile yepyeni güzel anılar dileriz. Teşekkür ederiz.

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize