Samsung Format Atma Reset Sıfırlama

samsung format atma

En basit En Kolay Samsung format atma nasıl için yapacağınız tek şey sayfamızda ki videoyu izlemek. Eğer videoyu izleyemiyorsanız içeride samsung format atma resimli anlatımı mevcuttur.

Samsung format atma

Samsung format nasıl atılır Samsung  telefonlarına format atmak isteyen kullanıcılar bu rehberi kullanarak format atma işlemine geçebilirler. Öncelikle format atma işlemine kimler ihtiyaç duyar onu sıralamak istersek:

1- Telefonunda yavaşlama olanlar,
2- Sürekli uygulama hataları alanlar
3- Android işletim sisteminizde çökme meydana geldiyse,
4- Deneme amaçlı, merak eden kullanıcılar,
bu yöntemlere ihtiyaç duyanlar tercih edebilirler.
Samsung format atma videolu anlatım hemen aşağıdadır. Izlemek için “play” butonuna basmanız yeterli.

Samsung format atma videolu anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=LjU1US_ftQY

Samsung format atma resimli anlatım

Samsung Format Atma telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın% 30’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız. Samsung format  atma işlemini yapmadan önce yukarıda ki yazılanları DIKKATLİ OKUMANIZ tavsiye edilir. www.formatatma.net olarak hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Sizin için değerlediğimiz videoyu dikkatli izleyiniz.

Yukarıda ki videoyu izleyemiyorsanız yada uzun geldiyse eğer aşağıda samsung format atma resimli anlatımı ile sizleri baş basa bırakıyoruz.

Samsung Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en hızlı ve seri yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızda Samsung Format Atma işleminiz gerçekleşecektir.Telefonunuzda hiçbir veri kalmayacaktır.

 1. Menü →Ayarlar →Yedekle ve sıfırla →Fabrika ayarlarına sıfırla →Telefonu sıfırla →Herşeyi sil

İşlemleri sırasıyla uyguladığınızda Samsung Galaxy telefonunuzda hiçbir veri kalmayacaktır.Samsung format atma işlemi kodları kullarakta yapabiliriz. Bunu için aşağıdaki resmimde gördünüz kodu girmeniz yeterli.

Samsung format Atma kodu: *2767*3855# bu kodu arama kısma yazıp arama tuşuna basıyoruz.

Samsung format atma
Samsung format atma

Bunda sonra telefonunuza format atmaya başlayacaktır.Diğer samsung modelleri için Samsung galaxy S4 format atma için linke tıklayın

Samsung galaxy S5 format atma

Samsung galaxy S6 format atma

Samsung galaxy S3 format atma

Samsung Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

 1. Öncelikle telefonumuz açıksa kapatalım,
 2. Telefonumuzun pilimini çıkartalım ve 10 saniye sonra geri takalım,
 3. Ses Açma, Ses Kapatma, Menü ve Telefonu Açma-Kapama tuşlarına sırası ile hepsine birden 5-6 saniye basılı tutarak samsung yazısı geldikten sonra ellerimizi çekiyoruz ve recovery menüsüne giriyoruz,
 4. Recovery menüsünden ses açma ve kapama düğmelerini kullanarak ” wipe data/factory reset ” menüsünü seçelim,yes diyerek onaylayalım,
 5. Sonra reboot system now diyerek cihazı yeniden başlatalım,
 6. Fabrika ayarları sıfırlanacağı için açılış süresi biraz uzayacaktır, telefon açılana kadar bekliyelim.
 7. Ve mutlu son Samsung format atma işleminiz bitmiştir
  Samsung format atma
  Samsung format atma

   

Samsung fabrika ayarları

Yorum yapmayı unutmayın arkadaşlar. Teşekkürler.

Samsung ekran kilidi kırma

Formattı atan ve seslendiren arkadaşa teşekkürler.

Samsung telefon sıfırlama

 

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize

1 yorum

 1. Samsung Format atma ile alakalı çok sıkıntılar çektim ama format atma sitesi sayesinde bu sıkıntılarımı gidere bildim. Açıkçası çok site gezdim ama maalesef çogu reklam doldurmuş yada çoğu iş olsun torba dolsun yazı girmiş samsung reset atma bu site sayesinde başardım.

Yorumlar kapatıldı.