Samsung Galaxy A50 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy A50 Nasıl Format Atılır
Samsung geçtiğimiz günlerde yeni modelleri olan A serisi cihazları tanıttı ve A serisine ait modeleride açıkladı. Bu modellerden biriside Galaxy A50 modeli oldu. Galaxy A50 modelide bildiğiniz gibi Android işletim sistemi kullanmaktadır. Bu gibi işletim sistemlerinde Windows işletim sisteminde olduğu gibi yazılımsal olarak müdahale edebilir ve birçok sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Bu gibi durumlar için ise cihazı sıfırlama yani format atma işlemi ile kontrol edebilirsiniz. Sistemsel bazı sorunlar yada yazılımsal hatalar ile karşılaşırsanız sorunu ortadan kaldırabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Cihazınızı sıfırlamadan önce hangi işlemleri yapmanız gerekiyor onları söyleyelim.

– Sıfırlama işlemine başlamadan önce eğer kullanmakta olduğunuz Gmail adresinizi biliyorsanız sorun yok, bilmiyorsanız mutlaka cihaz üzerinde bulunan Gmail adresinizden çıkış yapınız.

– Sıfırlama işlemine başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde şarj durumuna dikkat ediniz ve yüzde 50 gibi olmasına dikkat ediniz. Bazı işlemler fazla uzun sürebilir ve sıkıntı olabilir.

– Cihaz üzerinde bulunan bilgileriniz sizin için önemliyse mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi ( rehber, fotoğraf, video vb.. ) yedekleyiniz.

Cihazınızı Ayarlar bölümüne ve daha sonra Genel Yönetim bölümüne giriniz. Daha sonra ise Sıfırla ve son olarak Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra cihaz üzerinde bulunan tüm bilgileriniz ve ayarlarınız silinecektir.

Diğer format atma işlemi tuşlarla yapılan format atma işlemidir. Sırasıyla bu işlemi anlatacağız.
– İlk olarak cihaz üzerinde bulunan Gmail adresinizin çıkış işlemini Ayarlar bölümünden ve daha sonra Hesaplar bölümünden çıkış yapınız.
– Daha sonra ise cihazınızı kapatınız.
– Orta Tuş ve Ses Açma tuşuna basılı tutarken Açma kapatma tuşuna basınız. Daha sonra ise ekranda samsung yazısı geldiği zaman Açma kapatma tuşunu bırakınız.
– Ekranda kısa süre sonra Recovery Mode gelecektir. Recovery Mode üzerinden ise Data Factory Reset bölümüne geliniz ve Açma Kapatma tuşu ile onaylayınız. Son gelen ekrandan ise Yes olarak işaretleyiniz ve formatlama işlemini tamalayınız.

Bu iki yöntem ile cihazınızı aynı zamanda birçok android işletim sistemine sahip Samsung cihazınızı sıfırlayabilir ve cihazınızı ilk günkü gibi ayarlayabilirsiniz.

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize