Samsung Galaxy TAB S6 5G Format Atma

Samsung tarafından kullanıcıların beğenisine yazımızı yazdığımız tarih itibariyle yeni sunulan ve ilk 5G destekli tablet olmayı başaran ürünü Galaxy Tab S6 5G şubat, mart ayları içerisinde tüm dünyada satışa sunulacak. Peki, bu yeni Galaxy Tab S6 5G Format Atma işlemi nasıl olur? Yani Samsung Galaxy TAB S6 5G’yi fabrika ayarlarına sıfırlama / döndürme işlemi nasıl olur? SAMSUNG Galaxy TAB S6 5G’deki tüm veriler nasıl silinir?Gelin bu soruların cevabını bulalım ve konuyu inceleyelim:

SAMSUNG Galaxy TAB S6 5G Hard Reset

Samsung‘un yakın zamanda piyasaya süreceği dünyanın ilk 5G destekli tableti, 10.5 inç ekranı ve Snapdragon 855 işlemcisiyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. Daha önce sosyal medyada özellikleri sızdırılan tabletin ilk satışının üretildiği yer olan Kore’de olacağı ve muhtemelen Şubat – Mart ayları içerisinde satışa çıkacağını biliyoruz.

SAMSUNG Galaxy Tab S6 5G Format Atma

İlk 5G olmanın yanında HDR10+ sertifikasına sahip olan ilk tablet olma özelliğini de taşıyacak olan tablet 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile 8 GB RAM ve 256 GB depolama seçeneği ile piyasaya sunuculacak. Parmak izinin de olacağı bu üstün özelliklere sahip Galaxy S6 5G Format Atma – Galaxy S6 5G Hard Reset işlemleri nasıl yapılacak sorusunun cevabına gelince:

Donanımsal olarak tablete format atmak isterseniz;

 1. İlk önce Ses Kısma (Sesi Kapama) ve Güç düğmesine aynı anda birkaç saniye basılı tutun.
 2. Ekran karardığında Güç düğmelerini kullanarak birkaç saniye boyunca Sesi Aç düğmesine basın.
 3. Samsung Galaxy logosu göründüğünde tüm düğmeleri bırakın.
 4. Ardından verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla‘yı yani wipe data/factory reset seçin. Aşağı yukarı gitmek için Ses düğmelerini ve onaylamak için Güç tuşunu kullanın.
 5. Şimdi evet’i (Yes) seçin ve Güç (Power Key) düğmesiyle onaylayın.
 6. Son aşamada Güç – Power Key tuşunu kullanarak Sistemi şimdi yeniden başlat‘ı yani Reboot system now seçin.
 7. Sonrasında biraz bekleyin, tablet kapanıp yeniden başlayacak ve böylelikle fabrika ayarlarına dönmüş olacaksınız ve tüm verileriniz silinmiş olacak.

SAMSUNG Galaxy TAB S6 5G Fabrika Ayarlarına Dönme

İkinci yöntem ise tablet üzerinden donanımsal tuşları kullanmadan yapacağımızın fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi iledir:

 1. İlk önce Güç düğmesini kullanarak tableti açın.
 2. Tablet ekranında bulunan Ayarlar ve Genel yönetim’i seçin.
 3. Ardından Sıfırla ve Fabrika Verilerine Sıfırla‘yı seçmelisiniz.
 4. Şimdi Sıfırla seçeneğine dokunun.
 5. TÜMÜNÜ SİL seçeneğine dokunarak yapılacak işlemi onaylayın.
 6. Sonrasında tablet yeniden başlayacak ve fabrika verilerine sıfırlama işlemi tamamlanmış olacaktır.

Format atma işlemi sonrası SAMSUNG Galaxy TAB S6 5G ekran kilidini kaldırma işlemini de otomatik olarak yapmış oluyorsunuz. Bunu da not olarak eklemek de fayda var. Format atma işlemi sonrası tablet varsayılan ayarlarına geri dönmüş olur.

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize