SONY XPERİA ACRO S FORMAT ATMA VE SIFIRLAMA

Sony Xperia Acro S cep telefonunuzda, yavaşlama sorunu varsa, kasma ve donmalar mevcutsa, telefonunuza virüs bulaştıysa, cep telefonunuz açılış logosunda kalıyor veya kendi kendine açılıp kapanıyorsa, sık sık sistem ve uygulama hataları alıyorsanız veya ekran şifresi ve desen kilidinizi unuttuysanız Sony Xperia Acro S format atma ve sıfırlama işlemi gerçekleştirerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

ÖnemliSony Xperia Acro S format atma işlemine başlamadan önce cep telefonunuzun şarj yüzdesinin en az %50 olduğundan emin olun, aksi halde telafisi mümkün olmayan zararlar ile karşılaşabilirsiniz.

1. YÖNTEM: AYARLAR > YEDEKLE VE SIFIRLA > FABRİKA AYARLARINA SIFIRLA MENÜSÜNÜ KULLANARAK FORMAT ATMA

Sony Xperia Acro S fabrika ayarları menüsünü kullanarak cihazınızın içeriğine erişebildiğiniz durumlarda, tüm verileri sıfırlama ve fabrika ayarlarına dönme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sony Xperia Acro S format atma ve sıfırlama işlemini aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz.

  • Cep telefonunuzun şarj yüzdesinin en az %50 olduğundan emin olun.
  • Yedekleme ve Geri Yükleme seçeneklerini kullanarak verilerinizi yedekleyin.
  • Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın.
  • Ayarlar menüsünden Yedekle ve Sıfırla seçeneğine dokunun, Yedekle ve Geri yükle kısmından size uygun olan seçenekleri işaretledikten sonra Kişisel Veri kısmından Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğine dokunun.
  • Ekranda yer alan bilgileri okuyup Cihazı Sıfırla seçeneğine dokunun.
  • Desen Kilidi, Pin veya Şifre girerek onaylayın.
  • Dahili depolama alanındaki verilerin silinmesini istiyorsanız Herşeyi Sil e dokunun.
  • Sony Xperia Acro S format atma işlemi bittiğinde cihazınız yeniden başlayacaktır.

2. YÖNTEM: SONY XPERİA COMPANİON KULLANARAK FORMAT ATMA / YAZILIM ONARIMI

Eğer Sony Xperia Acro S cihazınızın ayarlar menüsününe erişemiyorsanız Xperia Companion programını kullanarak Sony Xperia Acro S yazılım onarımı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Xperia Companion genellikle cihaz içeriğine erişemediğiniz durumlarda, kilit kodunu veya desen kilidini unuttuysanız, cihazınız açılış logosunda kalıyorsa veya kendi kendine yeniden başlatma işlemi yapıyorsa kullanılır.

Sony Xperia Companion programını indirmek için aşağıda bulunan bağlantıyı kullanın:

Xperia Companion programını indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra programı çalıştırın. Program ilk açıldığında USB kablosu yardımı ile Sony Xperia Acro S cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize