Sony Xperia Z3 Format Atma

Sony Xperia Z3 Format Atma

Türkiye’de sony’nin en çok satan ürünü olan Sony Xperia Z3′ e format atmanın en kolay ve basit yöntemini göstereceğiz.Sony tarafından 2014’te  piyasaya sürülen yeni amiral gemisi olan Sony Xpreia Z3 kullanıcıları tarafından beğeni topluyor. Şık tasarımı yanında 2 gün süren pil ömrü, karanlıkta dahi iyi sonuçlar veren kamerası ve Sony’ nin belkide tartışılmaz ses kalitesi sayesinde Xpreia Z3 kullanıcılarından tam not almış bulunmakta. Akıllı telefonların bu kadar hayatımızda yer etmesiyle birlikte birkaç özel duruma da bazı durumlarda ihtiyacımız olmakta. Bunlardan biri telefonumuzu fabrika ayarlarına döndererek herşeye baştan başlamak.

Sony Xperia Z3 Format Atma
Sony Xperia Z3 Format Atma

Neden format atıyoruz? Çünkü telefonunuz yavaşlamış olabilir. Donmalar meydana gelmiş olabilir. Yada yüzlerce uygulama oyun yükleyip silmişseniz arkasında bıraktıkları artıkları silmek Sony Xperia Z3 format atmak yeterli bir sebeptir.

 

Sony Xperia Z3 Format Atma

[reklam1]

1.YOL:  Sony Xperia Z3 Format Atma

sony-xperia-z3-format-atma-resimli
sony-xperia-z3-format-atma-resimli
   1. Resimde gösterilen kapağı kaldırıyoruz.
   2. Mikro SD ve nano SIM kart tutucusu kapağı altında yer alan küçük sarı reset butonunu buluyoruz.
   3. Bir kalem ucu yada butona basılacak çok sert olmayan ve butona zarar vermeyecek bir araçla butona 5-10 saniye basılı tutuyoruz. Aşırı sert cisimlerle butona basmamalısınız aksi taktirde butona zarar verebilirsiniz.
   4. Yeniden başlatma işlemi için bastığımı sarı butonu bırakıyoruz ve cihazımızın yeniden başlamasını bekliyoruz. Telefonunuz yeniden başlamaz ise güç/kilit açma düğmesine basarak normal bir şekilde telefonu açın. Yeniden başlatıldıktan sonra, kişiler, müzik, fotoğraf ve diğer dosyaları gibi tüm ayarlar ve kişisel veri bozulmadan kalacaktır.

2.YOL Sony Xperia Z3 Format Atma

   1. Güç düğmesine basın ve telefonunuzu kapat seçeneği ile kapatın.
   2. Ardından, Android cihazınızda kurtarma moduna girmek için Ses Tuşlarından üst tuşa basılı tutarak, ardından güç tuşuna basıyoruz.
   3. Telefonumuz kurtarma modunda başladıktan sonra yukarı-aşağı hareket etmek için ses tuşlarını kullanarak wipe data factory reset seçeneğe geliyoruz ve güç tuşuna basarak seçeneği seçiyoruz. Yes şeklinde karşımıza gelecek seçenek menüsünden evet diyerek onayımızı verip işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.
   4. İşleminizi tamamladıktan sonra reboot system now yazan seçeneğe gelerek telefonu yeniden başlatıyoruz ve telefonumuz formatlanmış bir şekilde bizi karşılıyor.Sony Xperia Z3 Format Atma resimli anlatımın sonuna geldik.

Ek olarak telefondaki önbelleğide silmek istiyorsanız “wipe cache partition” ve “wipe dalvick cache” seçenekleri içinde aynı şekilde temizlik yaparak telefon önbelleğini temizleyebilirsiniz.

DİKKAT: Telefonda formatlama işlemi yapmadan önce önemli tüm bilgilerinizi ve telefon defterinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aksi taktirde oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumlu tutulamayacağımız gibi önemli verilerinizi kaybetmeniz söz konusu olacaktır.

Sony Xperia z4 Format Atma

 sony xperia format atma

 sony xperia format

 sony xperia z3 format atma resimli

 sony xperia z3 format nasıl atılır

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize