Sony Xperia Z7 Format Atma Reset Sıfırlama

Sony Xperia Z7 Format Atma

En basit En Kolay Sony Xperia Z7 format atma nasıl için yapacağınız tek şey sayfamızda ki videoyu izlemek. Eğer videoyu izleyemiyorsanız içeride Sony Xperia Z7 format atma resimli anlatımı mevcuttur.

Sony Xperia Z7 format atma

Sony Xperia Z7 nasıl format atılır Sony Xperia Z7 telefonlarına format atmak isteyen kullanıcılar bu rehberi kullanarak format atma işlemine geçebilirler. Öncelikle format atma işlemine kimler ihtiyaç duyar onu sıralamak istersek:

1- Telefonunda yavaşlama olanlar,
2- Sürekli uygulama hataları alanlar
3- Android işletim sisteminizde çökme meydana geldiyse,
4- Deneme amaçlı, merak eden kullanıcılar,
bu yöntemlere ihtiyaç duyanlar tercih edebilirler.
Sony Xperia Z7 format atma videolu anlatım hemen aşağıdadır. Izlemek için “play” butonuna basmanız yeterli.

Sony Xperia Z7 format atma videolu anlatım

Sony Xperia Z7 format atma resimli anlatım

Sony Xperia Z7 Format Atma telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın% 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız. Sony Xperia Z7 format  atma işlemini yapmadan önce yukarıda ki yazılanları DIKKATLİ OKUMANIZ tavsiye edilir. www.formatatma.net olarak hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Sizin için değerlediğimiz videoyu dikkatli izleyiniz.

Sony Xperia Z74 format atma

Yukarıda ki videoyu izleyemiyorsanız yada uzun geldiyse eğer aşağıda Sony Xperia Z7 format atma resimli anlatımı ile sizleri baş basa bırakıyoruz.

Sony Xperia Z7 Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en hızlı ve seri yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızda Sony Xperia Z7 format atmak işleminiz gerçekleşecektir.Telefonunuzda hiçbir veri kalmayacaktır.

Menü(Bildirim Paneli) →Ayarlar →Gizlilik →Telefonu sıfırla →Tüm verileri sil
[reklam1]
Menu(notification) →System Setting Backup and ResetReset PhoneErase everything

İşlemleri sırasıyla uyguladığınızda Sony Xperia Z7 telefonunuzda hiçbir veri kalmayacaktır..

Telefonunuzun Sony Xperia Z7 kilit şifresini (desenini) veya menüye ulaşamadığınız durumlarda bu format yöntemi sizi kurtaracaktır. Bu yöntem ile format atmak için telefonun açık olmasına gerek yoktur, çünkü telefon kapalıyken formatlanmaktadır..Sony Xperia format atma için linke tıklayın

Sony Xperia Z7 Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Sony Xperia Z7 cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, bilgisayarınıza Sony PC Companion programını kurarak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

 1. Programı Sony PC Companion İNDİR !
 2. Programı indirdikten sonra kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulumda Türkçe dil seçeneği vardır. Bu işleme başlamadan önce şarjınızın %80 üzerinde olması ve internet bağlantısı gerektiğini unutmayınız.
 3. Bu işleme başlamadan önce telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamayın. Programı açın ve Support Zone altındaki Başlat butonuna basın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Telefon/Tablet Bilgisayar Yazımılı Güncelleştirmesi seçeneği altında yer alan “Başlat” butonuna tıklayın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Açılan ekranda mavi renkle yazılmış olan  telefonumu / tablet bilgisayarımı onarseçeneğini seçin.
  Sony Xperia Forrmat 3
  Sony Xperia Format
  • Gelen ekrandaki uyarıları dikkatle okuyun ve “Bağlan” butonuna tıklayın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Gelen ekranda kişisel verilerimin kaybolacağını biliyorum kutucuğunu seçin ve “İleri” butonuna tıklayın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Cihaz Yazılım Güncelleştirmesi penceresi açılacak ve güncellemeler indirilecektir. Bu aşama bekleyin.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Ekrana gelen bilgileri okuyun. Kutucuğu işaretleyin ve “Devam” butonuna tıklayın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format atma
  • Pil Düzeyi hakkında bir pencere açılacaktır. Burada belirtildiği gibi cihazınızın en az %80 şarjlı olduğundan emin olun. Kutucuğu seçin ve “İleri” butonuna tıklayın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Gelen ekranda cihazınızın modelini seçin ve “İleri” butonuna tıklayın.
  Sony Xperia Forrmat
  Sony Xperia Format
  • Artık Sony cihazınızı formatlamak için son adımdasınız. Ekranda belirtilen yönergeleri yapın. Yazının başında dediğimiz gibi telefonu bilgisayara bağlamadıysanız 3. yönergeyi yapın. Eğer telefonunuzu bilgisayara bağladıysanız telefonu kapatın ve 5 saniye bekleyin. Telefonunuzun ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablo ile bilgisayara bağlayın. Otomatik olarak güncelleme format penceresine geçecek ve formatlama işlemi yapılacaktır.
  Sony Xperia Forrmat atma
  Sony Xperia Forrmat atma
  • Format işlemi bittikten sonra telefonunuz formatlı olarak açılacaktır. Sony Xperia Z7 Telefonun ilk açılışı biraz uzun sürebilir.

Sony Xperia Z7 ekran kilidi kırma

Cep telefonunuzun  şarj oranı en az %80 olmalıdır.Format işlemi sırasında telefonda, hattınızda ve hafıza kartınızda bulunan tüm veriler silinmektedir kısacası hersey silenecektir. . Bu nedenle format işlemine başlamadan önce hattınızı ve hafıza kartınızı çıkartın ve önemli verilerinizi yedekleyin.Format işlemi sırasında telefonun bataryası çıkartılabilir ise kesinlikle çıkartmayın, kalıcı sorunlara yol açabilir KESİNLİKLE! .Sony Xperia format  esnasında diğer telefonlardan daha fazla bekletmektedir, bu nedenle panik yapmayın ve sabırlı davranın ve sonuçunda fabrikadan çıkmış gibi içerisi yeni telefonunuza kavuşun.

Sony Xperia Z7 sıfırlama reset

Sony Xperia Z7 format atma kodu

formatatma hakkında 1175 makale
Sizlere Format atmak adına ne varsa bulup toparlayıp sizlere sunmak bizim için hoş bir duygu. Sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlubize